Czym wyróżniają się nowe magazyny w Warszawie?

Czym wyróżniają się nowe magazyny w Warszawie?

W związku ze zmieniającymi się potrzebami współczesnych najemców i wzrostem kosztu gruntów inwestycyjnych nowe magazyny w Warszawie są coraz częściej obiektami wysokimi, przystosowanymi do składowania większej ilości towarów na ograniczonej powierzchni. Cechą charakterystyczną nowoczesnych obiektów jest również modułowość i duża uniwersalność. Dzięki temu są odpowiednim wyborem zarówno dla wielkich międzynarodowych przedsiębiorstw, jak i mniejszych firm działających na rynku lokalnym.

Standard wyposażenia warszawskich magazynów

W odróżnieniu od starszych obiektów, które powstały kilkanaście, a niekiedy nawet kilkadziesiąt lat temu, nowe magazyny w Warszawie charakteryzuje zupełnie inny standard wyposażenia. To najczęściej obiekty modułowe, a przez to niezwykle uniwersalne, które można łatwo przystosować do potrzeb firm działających w różnych branżach, dużych operatorów logistycznych, firm produkcyjnych oraz mniejszych podmiotów działających w usługach, obsługujących lokalny rynek warszawski. Wyróżnikiem nowych magazynów w Warszawie są utwardzone parkingi i place manewrowe dla ciężarówek oraz samochodów osobowych, zabezpieczenia przeciwpożarowe i monitoring. Takie obiekty coraz częściej wyposażone są w panele fotowoltaiczne i inne proekologiczne rozwiązania, które mają na celu ograniczenie negatywnego wpływu na środowisko naturalne oraz zapewnienie realnych oszczędności związanych z użytkowaniem magazynu.

Magazyny z modułami biurowymi

Wraz z rosnącymi potrzebami klientów coraz więcej nowych obiektów magazynowych w Warszawie uzupełnionych jest o uniwersalne moduły biurowe, o wysokim standardzie wyposażenia. Dzięki temu firmy mogą organizować całość działalności w jednej lokalizacji. Pomaga to ograniczać koszty i ma korzystny wpływ na zarządzanie przedsiębiorstwem. Magazyny w Warszawie z modułami biurowymi są dobrą opcją dla firm transportowych, zajmujących się logistyką, handlem, usługami i produkcją.

Wyróżnikiem nowoczesnych magazynów w Warszawie jest ich lokalizacja. To w większości przypadków obiekty położone na obrzeżach miasta, w dawnych dzielnicach przemysłowych, w bliskim sąsiedztwie dróg szybkiego ruchu, a także w pobliżu lotniska. Wciąż są to jednak miejsca dobrze skomunikowane, połączone z centrum miasta siecią dróg lokalnych, z dostępem do transportu publicznego, a zatem gwarantujące łatwy dojazd pracującym w nich osobom.