Biuro podróży Mouzenidis ogłosiło bankructwo!

Biuro podróży Mouzenidis ogłosiło bankructwo!

Jedno ze znanych w Warszawie biur podróży właśnie ogłosiło upadłość. Grecki Tu operator ferował zagraniczne wycieczki turystom przede wszystkim do Turcji i Grecji. W związku ze swoją niewypłacalnością część klientów nie wyjedzie na wymarzone wakacje.

Informacja o upadłości wpłynęła do Urzędu Marszałkowskiego

9 września Urząd Marszałkowski otrzymał od Biura podróży Mouzenidis informację o upadłości.Obecnie na wakacjach zagranicznych przebywa 69 turystów. Właściciel firmy zapewnił jednak, że nikt ich nie wyrzuci z hotelu i mogą kontynuować urlopy. Ich pobyty opłacono, nie powtórzy się, więc sytuacja, jaka spotykała w przeszłości klientów innych upadłych biur podróży.

Niewątpliwie w gorszej sytuacji jest 250 osób, które wykupiły wczasy, a będą musiały zostać w Polsce. Niestety odwołano wyjazdy tych osób. Rzeczniczka Urzędu Marszałkowskiego zapewnia, że Biuro podróży ma wykupione polisy i klienci otrzymają zwroty pieniędzy z gwarancji ubezpieczeniowych.

Jeszcze w czerwcu prezes polskiego Mouzenidis zapewniał, że sytuacja finansowa biura podróży w naszym kraju jest stabilna

Główny oddział Mouzenidis zawiesił działalność w czerwcu. W czasie lockdownu zanotował blisko 95 procentowy spadek przychodów ze sprzedaży wycieczek. Niestety pomoc państwa nie uratowała firmy. Sytuację pogorszyła jeszcze śmierć prezesa firmy Borisa Mouzenidisa. Właściciel firmy zmarł niespodziewanie podczas targów turystycznych, zaledwie 3 miesiące przed zawieszeniem działalności.

Pozostałe oddziały Mouzenidisa radziły sobie jakoś na rynku przez okres kilku miesięcy. Polskie biuro podróży pomimo wcześniejszego zapewniania o dobrej kondycji finansowej również ogłosiło upadłość. Firma posiada jednak fundusze i ubezpieczenia, z których pokryje koszty związane ze zwrotem środków klientom za nie dotrzymanie umowy.