Bieg Kobiet w Warszawie

Bieg Kobiet w Warszawie

Wczoraj odbyła się druga edycja Biegu Kobiet w Łazienkach Królewskich w Warszawie. Impreza ta była połączona z piknikiem wojskowym. Wszystko po to, aby uczcić sportowo Międzynarodowy Dzień Kobiet. W tym roku uczestnicy pokonali dystans 11 550 metrów, który odnosi się do liczby kobiet-żołnierzy w Wojsku Polskim. Oprócz rywalizacji na głównym dystansie odbyły się również biegi dla dzieci oraz piknik z pokazem sprzętu wojskowego.

Dwie imprezy na jednym wydarzeniu

Organizatorzy wyjaśnili, że dystans 11 550 metrów nie jest przypadkowy, ponieważ właśnie tyle kobiet służy w armii. Według współorganizatora Marcin Nagórka, liczba kobiet w Wojsku Polskim stale rośnie i stanowią one teraz około 10 procent ogólnej liczby żołnierzy. Kobiety są coraz silniejsze i coraz bardziej aktywne, a także chcą służyć w armii.

Wiele atrakcji dla kobiet

Impreza była bardzo popularna, a uczestnikom i odwiedzającym zapewniono wiele atrakcji związanych z militariami. Były pokazy sprzętu wojskowego, sporty walki oraz grochówka. Jednak z powodu imprezy, były utrudnienia w ruchu i parkowaniu na ulicy Myśliwieckiej, gdzie było zakaz zatrzymywania się i postoju przez cały dzień.