Bezpieczny komunikator internetowy – czy to możliwe?

Bezpieczny komunikator internetowy – czy to możliwe?

Świat ciągle się zmienia, co pociąga za sobą mnóstwo modyfikacji w wielu aspektach funkcjonowania ludzi. Życie przenosi się do sieci, to tutaj dokonujemy płatności, robimy zakupy. Co więcej, w internecie też komunikujemy się, wymieniając ze sobą gigabajty wiadomości. Chcesz chronić swoją prywatność? Sprawdź, czy Twój komunikator jest bezpieczny.

Postęp technologiczny a zmiany w bezpieczeństwie danych użytkowników

Jesteśmy świadkami ogromnego postępu technologicznego, który wpływa również na zmianę postrzegania aspektów, takich jak m.in. komunikacja i płatności. Konserwacje przeniosły się do sieci. Rozmawiamy częściej za pośrednictwem komunikatorów niż twarzą w twarz. Zmianie uległy również środki płatnicze i nie chodzi tutaj o pojawienie się kryptowalut. Obecnie informacje są kartą przetargową, która generuje potężne zyski wielu firmom. Korporacje, agencje, portale społecznościowe – te wszystkie podmioty chcą jednego – dostępu do informacji o użytkownikach. Dzięki nim mogą stworzyć doskonałe bloki reklam. Takie, które idealnie trafią w gusta odbiorców, przez co klienci skuszą się na nowe oferty. Do gry wchodzi realny zysk, fortuna, o którą warto zawalczyć.

Jednak aby zdobyć informacje o użytkownikach, trzeba monitorować ich poczynania w sieci. Zwykle jesteśmy pytani o zgodę na takie działania. Godzimy się na przeróżne warunki marketingowe, czasami nawet nie czytając ich regulaminów. Dlaczego tak się dzieje? Skorzystanie z niektórych usług jest możliwe tylko wtedy, kiedy zaakceptujemy pewne warunki. Nie patrząc na konsekwencje, dajemy pozwolenie na wykorzystywanie naszych danych.

Jak zadbać o swoje bezpieczeństwo w sieci? Czy istnieje bezpieczny komunikator internetowy?

Korzystając z popularnych komunikatorów, narażamy się na wyciek informacji z naszych kont. Mowa tu nie tylko o samej treści wiadomości, lecz także połączeniach głosowych, wideorozmowach, a także zdjęciach i innych plikach. Jak temu zapobiec?

Ochrona prywatności może być bardzo prosta. Wystarczy sięgnąć po odpowiednie narzędzie. UseCrypt Messenger to innowacyjny komunikator, który uważany jest za jeden z najbezpieczniejszych, jakie są dostępne na rynku komunikacji. Serwery aplikacji nie uczestniczą w procesie kryptograficznym, wymieniają jedynie cząstkowe informacje. Dlatego jedynie użytkownicy mogą ujrzeć na swoich urządzeniach pełną treść przesyłanych wiadomości. Szyfrowanie to podstawa bezpieczeństwa, a UseCrypt wyposażono w kilka typów. Ponadto, dostęp do aplikacji chroniony jest niezależnym hasłem. W razie złamania kodu blokady ekranu komunikator osłania jego hasło dostępu. W razie kradzieży telefonu aplikację wraz z kluczem szyfrującym można usunąć zdalnie, przez co złodziej nie będzie mógł odszyfrować lokalnej kopii danych wiadomości. Można również wymusić wymazanie zawartości wszystkich konwersacji za pomocą panic code. To nieodwracalna funkcja, po której wymagana jest ponowna rejestracja urządzenia.

UseCrypt Messenger to aplikacja, która stanowi efektywną linię obrony przed atakami złośliwych oprogramowań. Chroni dostępu do lokalizacji, mikrofonu, kamery i wiadomości użytkowników. Gwarantuje wysoki stopień bezpieczeństwa komunikacji w sieci.