Ambasada Węgier w Warszawie oblana czerwoną farbą!

Ambasada Węgier w Warszawie oblana czerwoną farbą!

Wojna na Ukrainie to temat, który od samego początku jest bardzo popularny i nie ma w tym nic dziwnego. Trudno przejść obojętnie obok tego, że giną niewinni ludzie. Choć oczywiście zdarzają się wyjątki.

Doszło do demonstracji!

Za przykład mogą posłużyć choćby działania premiera Węgier, czyli Viktora Orbana. Nie ma też co ukrywać, że Orban tym samym zyskał sobie wielu przeciwników – najlepszym tego dowodem demonstracja w Warszawie. Za demonstrację odpowiadały środowiska proukraińskie i liberalne. Miejsce demonstracji było nieprzypadkowe – zgromadzono się przed Ambasadą Węgier.

Wielu uczestników miało ukraińskie flagi. Przed budynkiem znalazło się też wiele par butów – buty symbolizowały cywilne ofiary. Można też powiedzieć, że było to jednocześnie nawiązanie do pomnika ofiar wojny nad Dunajem w Budapeszcie. Nie można też zapomnieć o tym, że doszło do zdarzenia, w przypadku którego trudno o pozytywną ocenę – chodzi o oblanie farbą napisu, który informował o pomocy Ukrainie. Musimy pamiętać o tym, że pewnych granic nie powinno się przekraczać!

Informacje z Warszawy dostępne są także w serwisie Wawa.