49-latek aresztowany za posiadanie 320 kg narkotyków na terenie Wilanowa

49-latek aresztowany za posiadanie 320 kg narkotyków na terenie Wilanowa

Podczas rutynowej akcji przeprowadzonej przez funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego działającego pod egidą Komendy Stołecznej Policji, doszło do zatrzymania 49-letniego mężczyzny. Zdarzenie miało miejsce w stolicy kraju, a dokładniej na terenie dzielnicy Wilanów. Podczas agresji zatrzymano mężczyznę, który sam przyznał się do posiadania i pakowania niewiadomej liczby narkotyków, nie potrafiąc jednakże wskazać źródła ich pochodzenia.

Główne informacje operacyjne zdobyte przez funkcjonariuszy z Wydziału Kryminalnego skierowały ich na konkretny adres znajdujący się na terenie Wilanowa. Według posiadanych przez nich danych, mieszkaniec tego adresu posiadał w swoim domu znaczne ilości substancji zabronionych.

Działania funkcjonariuszy podczas akcji skupiły się na podejrzanym mężczyźnie, który pojawiał się na posesji jadąc toyotą. W wyniku podejrzanej, nerwowej postawy 49-latka oraz jego niechęci do odpowiadania na pytania, policjanci podjęli decyzję o wejściu do budynku, którego kluczy podejrzany odmówił wydać. Wyszli z założenia, że konieczne będzie wybicie szyby w drzwiach wejściowych, aby uzyskać dostęp do wnętrza.

Podczas przeszukania domu, policjanci natknęli się na torby, kartony, walizki i pudełka hermetycznie zapakowane substancjami narkotycznymi w piwnicy budynku. Po ich zważeniu okazało się, że łączna ich masa wynosiła 320 kg. Materiały te zostały zidentyfikowane jako klefedron oraz marihuana.

Zatrzymany mężczyzna potwierdził, że wszystkie znalezione podczas przeszukania narkotyki należą do niego. Po zatrzymaniu został on przekazany do Prokuratury Okręgowej w Warszawie, gdzie usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków z zamiarem wprowadzenia ich do obrotu. Sąd postanowił tymczasowo aresztować go na okres 3 miesięcy.