29-latek z Żoliborza w areszcie za nielegalne transakcje bankomatowe na kwotę 550 zł

29-latek z Żoliborza w areszcie za nielegalne transakcje bankomatowe na kwotę 550 zł

Na terenie dzielnicy Żoliborz, funkcjonariusze policji zatrzymali człowieka, który jest podejrzewany o dokonanie serii nielegalnych operacji za pomocą utraconego karty bankowej. Jak się okazało, 29-letni mężczyzna dokonał łącznie jedenaściu płatności za bilety komunikacyjne, wykorzystując do tego utraconą kartę. Całkowita suma tych transakcji wyniosła 550 złotych. Teraz mężczyźnie zostaną przedstawione zarzuty dotyczące przywłaszczenia portfela wraz z zawartością i naruszenia praw bankowych poprzez włamanie na konto, co może skutkować karą pozbawienia wolności do dziesięciu lat.

Sprawa wyszła na jaw kilka tygodni temu, kiedy to właścicielka karty zauważyła, że ktoś niewłaściwie korzysta z jej środków pieniężnych. Zorientowała się, że doszło do jedenastu nieautoryzowanych transakcji za bilety komunikacyjne na ogólną sumę 550 złotych. Później udało jej się ustalić, że nieostrożnie zapomniała portfela w torebce, która została pozostawiona w pomieszczeniu socjalnym. Złodziej, którym okazał się zatrzymany 29-latek, skorzystał z tej sytuacji i zabrał portfel zawierający pieniądze i dokumenty. Całkowite straty oszacowano na kwotę 1000 złotych. Zgłoszenie o tym incydencie natychmiast trafiło do policji.

Żoliborska policja, po otrzymaniu informacji o włamaniu na konto bankowe, natychmiast podjęła czynności w celu wyjaśnienia sprawy. Dzięki analizie danych transakcji, udało się ustalić fizyczny obraz podejrzanego. W rezultacie, 29-letni mężczyzna został zatrzymany przez żoliborską komendę policji.

Obecnie podejrzany usłyszał już zarzuty dotyczące przywłaszczenia portfela i nielegalnego dostępu do konta bankowego. Czeka go teraz perspektywa nawet dziesięciu lat pozbawienia wolności.

Prokuratura Rejonowa Warszawa Żoliborz sprawuje nadzór nad postępowaniem w tej sprawie.