19-letni mężczyźni wpadli w sidła grodziskich stróżów prawa za posiadanie narkotyków

19-letni mężczyźni wpadli w sidła grodziskich stróżów prawa za posiadanie narkotyków

Dwaj młodzi ludzie, obaj w wieku 19 lat, zostali aresztowani przez strażników prawa z Grodziska. Funkcjonariusze odkryli ich w piwnicy jednego z bloków mieszkalnych, gdzie znaleźli opakowania wypełnione suszem roślinnym oraz nielegalnymi pigułkami. Obydwaj mężczyźni zostali oskarżeni o posiadanie narkotyków. Policjanci konfiskowali od nich łącznie 80 gramów marihuany i 28 tabletek zawierających substancje psychotropowe. Za takie przestępstwo grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Podczas rutynowych operacji mających na celu wykrycie przestępstw związanych z narkotykami, funkcjonariusze z Grodziska zidentyfikowali lokalizację w Milanówku, gdzie prawdopodobnie dochodziło do używania lub dystrybucji nielegalnych substancji. Patrole dotarły na miejsce wieczorem. W piwnicy jednego z budynków natknęli się na grupę młodych mężczyzn, którzy byli zaskoczeni ich obecnością.

Podczas przeszukania dwóch 19-latków, stróże prawa odnaleźli pudełko i torebki pełne suszu roślinnego oraz tabletek, które budziły podejrzenia. Wszystkie znalezione przedmioty zostały zabezpieczone, a dwaj mężczyźni zostali aresztowani. Po analizie zawartości opakowań okazało się, że były w nich prawie 80 gramów marihuany oraz 28 tabletek zawierających substancje psychotropowe.

Zarówno jeden jak i drugi aresztowany mężczyzna usłyszeli zarzuty posiadania substancji odurzających oraz substancji psychotropowych. Za tego typu przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do trzech lat pozbawienia wolności.