19-letni mężczyzna strzela do kierowcy z wiatrówki podczas awantury na ulicy – grozi mu kara do 5 lat więzienia

19-letni mężczyzna strzela do kierowcy z wiatrówki podczas awantury na ulicy – grozi mu kara do 5 lat więzienia

Młody 19-letni mężczyzna usłyszał poważne zarzuty związane z narażeniem innego człowieka na ryzyko utraty życia oraz spowodowanie poważnych obrażeń ciała, po tym jak został oskarżony o strzelanie do kierowcy za pomocą wiatrówki w czasie kłótni na drodze. W przypadku skazania za te czyny, mężczyzna może otrzymać wyrok nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Całe zajście miało miejsce kilka dni temu na jednej z ulic dzielnicy Bemowo w Warszawie. Kierowca, który stał się ofiarą napaści, zawiadomił policję o incydencie, opisując sytuację, kiedy podczas próby wycofania swojego pojazdu usłyszał głośny huk. Opisał również, że mężczyzna stojący za jego samochodem krzyczał na niego obelżywe słowa. Pomimo prób przepraszania przez kierowcę, obraźliwe zachowanie agresora nie ustało.

Gdy kierowca postanowił opuścić swój samochód, napastnik wyjął z pod swojej kurtki przedmiot wyglądający na broń i zastrzelił w twarz ofiary. Bezpośrednio po strzelaninie napastnik uciekł z miejsca zdarzenia, a na miejsce przybyli ratownicy medyczni oraz funkcjonariusze policji.

W wyniku zgłoszenia, rozpoczęto śledztwo w sprawie przestępstwa. Detektywi z działu kryminalnego przystąpili do pracy nad ustaleniem tożsamości podejrzanego. Mężczyzna został aresztowany na terenie dzielnicy Bródno w Warszawie, gdzie odnaleziono również używaną przez niego wiatrówkę.

Po zebraniu wszystkich dowodów, podejrzany usłyszał formalne zarzuty dotyczące narażenia innej osoby na niebezpieczeństwo utraty życia lub poważnego uszczerbku na zdrowiu, a także spowodowania obrażeń ciała, które wymagały leczenia przez ponad 7 dni. Podejrzany obecnie jest pod ścisłym nadzorem policyjnym, z zakazem zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonym. Za te czyny grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Procedury śledcze są prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa-Wola.