13-letnia dziewczyna zatrzymana przez policję po próbie wyłudzenia pieniędzy od starszych osób

13-letnia dziewczyna zatrzymana przez policję po próbie wyłudzenia pieniędzy od starszych osób

W dzielnicy Żoliborz w Warszawie, młoda dziewczyna została schwytana przez policję w pułapkę, którą zastawili funkcjonariusze. 13-letnia dziewczyna była podejrzewana o przestępstwo popełnione metodą „na policjanta”. Wpadła w sidła prawa, kiedy próbowała odebrać 40 tysięcy złotych od człowieka, który padł ofiarą oszustwa. Dzień przed tym incydentem, dziewczyna podobno zdobyła 18 tysięcy złotych od innego oszukanego.

Główna część akcji odbyła się na ulicy Broniewskiego, gdzie stróże prawa zorganizowali zasadzkę. Młoda dziewczyna, nie mając pojęcia o planie policji, wpadła prosto w ich ręce. Przed całym wydarzeniem, niezidentyfikowany jeszcze sprawca skontaktował się telefonicznie z 94-letnim poszkodowanym. Próbując się podszyć pod policjanta, namówił go do udziału w fikcyjnej operacji przeciwko przestępcom. Ofiara była zachęcana do wypłacenia z banku kwoty 40 tysięcy złotych.

Oszust dał instrukcje 94-latkowi, aby ten czekał z gotówką w swoim mieszkaniu i przekazał ją osobie, która zna ustalone wcześniej hasło. Jednak ofiara nie była świadoma, że na miejscu zamiast oszusta pojawią się prawdziwi policjanci. Operacja zakończyła się sukcesem – dziewczyna została zatrzymana. Dzięki sprytnemu działaniu żoliborskiej policji, senior nie stracił wszystkich swoich oszczędności – powiedziała w komunikacie podinsp. Elwira Kozłowska, rzecznik prasowy żoliborskiego komendanta policji.