Zmiany w rozkładach jazdy pociągów od 10 marca w Warszawie: SKM, KM i inne przewoźniki

Zmiany w rozkładach jazdy pociągów od 10 marca w Warszawie: SKM, KM i inne przewoźniki

Od niedzieli 10 marca, pasażerowie wszystkich przewoźników kolejowych, w tym Szybkiej Kolei Miejskiej oraz Kolei Mazowieckich, muszą liczyć się ze zmienionymi rozkładami jazdy. Jest to związane z pracami modernizacyjnymi na stacjach i trasach. Zalecamy sprawdzenie godzin odjazdu swoich pociągów przed podróżą.

Prace remontowe prowadzone na dworcu Warszawa Zachodnia oraz na linii kolejowej nr 7 (łączącej Warszawę Wschodnią z Warszawą Wawer) mają istotny wpływ na dostępność kursów i godziny odjazdów pociągów. PKP PLK odpowiedzialne za te prace planuje wprowadzić zmiany do rozkładu jazdy pociągów.

Na liniach SKM S1 i S10 planowano 19 kursów (w ciągu dnia) na relacji Pruszków – Otwock przez linie średnicową podmiejską i przystanek Warszawa Śródmieście, a w kierunku przeciwnym – 18. Pomiędzy Warszawą Wschodnią a Otwockiem będą kursowały pociągi SKM S10, z 20 kursami do Otwocka i 21 w kierunku przeciwnym. Dzięki tym zmianom, na odcinkach Pruszków – Warszawa Zachodnia oraz Otwock – Warszawa Wschodnia, częstotliwość kursów pociągów SKM będzie wynosiła około 30 minut.

Podczas weekendów 16-17 i 23-24 marca oraz 6-7 kwietnia, z powodu zamknięcia niektórych torów na stacji Warszawa Zachodnia, godziny odjazdu pociągów w obu kierunkach ulegną kilkuminutowym przesunięciom. Pociągi linii S10 pozostaną jednak na swojej trasie, łączącej Otwock z Warszawą Wschodnią.

Zmiany dotkną również pociągów linii S2 i S20. Godziny odjazdu poszczególnych pociągów ulegną delikatnym zmianom w dniach od 10 do 15 marca. Natomiast w weekendy 16-17 i 23-24 marca oraz 6-7 kwietnia pociągi linii S2 zostaną całkowicie zawieszone na odcinku Warszawa Wschodnia – Sulejówek Miłosna.

Z kolei linia SKM S3 będzie obsługiwała 18 połączeń dziennie do i ze stołecznego portu lotniczego na Okęciu od niedzieli, 10 marca. W dni robocze pociągi tej linii będą kursowały do i z Radzymina, a pozostałe do i z Wieliszewa lub Legionowa Piasków.

Na liniach SKM S4 i S40 w dni robocze 19 par pociągów połączy Zegrze Południowe i Piaseczno. Pociągi linii S40 nadal będą kursowały tylko w dni powszednie, mając na celu przystanek Warszawa Rakowiec. Na Rakowcu pasażerowie mogą przesiąść się do tramwajów kursujących w kierunku centrum Warszawy lub skorzystać z innych pociągów.

Pełne informacje o nowych rozkładach jazdy pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej są dostępne na stronie internetowej Warszawskiego Transportu Publicznego.