Zmiana pogody w zasięgu ręki

Zmiana pogody w zasięgu ręki

Aktualna aura w Polsce nie sprzyja spacerom, gdyż dominuje szarość i opady. Niemniej jednak, prognozy meteorologiczne sugerują diametralną zmianę warunków atmosferycznych, a szczególnie wysoką temperaturę na koniec tygodnia. Niektóre miejscowości mogą odczuwać nawet do 20 stopni Celsjusza.

Dzisiejszej nocy, podobnie jak w ciągu dnia, prawdopodobne jest duże zachmurzenie. Sytuacja w Tatrach jest jednak inna – tam możliwe są opady śniegu lub deszczu ze śniegiem. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej informuje o możliwości wystąpienia gęstych mgieł, które miejscami mogą znacznie ograniczyć widoczność do odległości 300 metrów. Temperatury nocne mają oscylować między 5 a 10 stopniami Celsjusza.

Chociaż listopad jest już tuż za rogiem, weekend zapowiada się nieco cieplej. Prognozuje się bowiem, że w niedzielę temperatura powietrza w wielu regionach kraju przekroczy 15 stopni Celsjusza, a na południu może osiągnąć wartości pomiędzy 17 a 19 stopniami. Wysokie temperatury utrzymają się również w poniedziałek, kiedy to na południu Polski termometry mogą wskazać nawet 20 stopni. Jednak to jeszcze nie koniec „letnich” niespodzianek – we wtorek temperatury mogą wynosić nawet 22-23 stopnie.