Złapany oszust, który wyłudził 25 tysięcy złotych od niewinnej kobiety podający się za pracownika banku i policjanta

Złapany oszust, który wyłudził 25 tysięcy złotych od niewinnej kobiety podający się za pracownika banku i policjanta

Tragicznym wydarzeniem było, gdy nieświadoma niczego kobieta została oszukana przez mężczyznę, który udawał funkcjonariusza policji oraz pracownika banku. W wyniku tej niefortunnej sytuacji kobieta została pozbawiona swoich oszczędności w kwocie 25 tysięcy złotych, które przekazała na konto oszustów. Niedługo po tym incydencie, dzięki skutecznym działaniom kryminalnych z Bemowa, 43-letni mężczyzna został zidentyfikowany jako sprawca i aresztowany. Już usłyszał zarzuty, a sąd na wniosek prokuratora postanowił go umieścić w areszcie na okres trzech miesięcy. To historia jest kolejnym przypomnieniem dla nas wszystkich o zasadzie ograniczonego zaufania, ponieważ nie wiemy kto może być po drugiej stronie linii telefonicznej.

Wszystko zaczęło się, gdy do komisariatu w Bemowie zgłosiła się pewna pani z informacją o byciu ofiarą oszustwa. Z jej relacji wynikało, że jakiś mężczyzna podający się za pracownika banku skontaktował się z nią telefonicznie, ostrzegając ją o zagrożeniu dla jej pieniędzy na koncie. Następnie przekazał rozmowę rzekomemu policjantowi, który kazał jej wpłacić pieniądze na „bezpieczne” konto. Kobieta posłuchała tych fałszywych porad i wypłaciła z własnego konta 25 tysięcy złotych, które następnie przelała na podany numer konta. Gdy zdawała sobie sprawę z bycia ofiarą oszustwa, natychmiast powiadomiła policję.

Działania kryminalnych z Bemowa doprowadziły do identyfikacji i zatrzymania 43-letniego mężczyzny podejrzewanego o to przestępstwo. Po jego zatrzymaniu, został on umieszczony w celi policyjnej. Po zebraniu dowodów, śledczy postawili mu zarzut pomocy w oszustwie. Sąd na wniosek prokuratora zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na okres trzech miesięcy.

Sprawa jest nadal w toku, a czynności są nadzorowane przez Prokuraturę Rejonową Warszawa-Wola w Warszawie. Wszyscy powinni pamiętać o zasadzie ograniczonego zaufania. Jeśli nie jesteś pewien, czy rozmawiasz z prawdziwym policjantem, pracownikiem banku lub inną instytucją, powinieneś się rozłączyć. Następnie powinieneś zadzwonić na numer alarmowy 112 lub infolinię banku, aby potwierdzić prawdziwość informacji.