Zapowiedź wydarzeń weekendowych w Warszawie: Regaty o Puchar Prezydenta miasta oraz Parada Syrenki

Zapowiedź wydarzeń weekendowych w Warszawie: Regaty o Puchar Prezydenta miasta oraz Parada Syrenki

Warszawa, stolica Polski, jest gospodarzem dwóch znaczących wydarzeń w najbliższy weekend. Jest to Parada Syrenki, zróżnicowane pokazy teatralne i koncerty na Trakcie Królewskim, oraz Regaty o Puchar Prezydenta Warszawy, które będą miały miejsce na Wiśle, gdzie przewidziano również miasteczko żeglarskie i paradę kolorowych żagli.

Rzecznik prezydenta miasta Warszawy, Rafał Trzaskowski, wyraził swoje podekscytowanie tymi nadchodzącymi wydarzeniami, podkreślając powrót żeglarzy na Wisłę 8 i 9 czerwca. Dodał, że żeglowanie po Wiśle jest wyzwaniem wymagającym znakomitych umiejętności. W sobotę, o godzinie 13:00 zacznie się również Parada Syrenki z 20 platformami z syrenkami, zaczynając od Ronda de Gaulle’a.

Kapitan Krzysztof Baranowski wyraził swoją radość z faktu organizacji regat na Wiśle. Zapowiedział swój udział w Regatach o Puchar Prezydenta Warszawy i zaprosił wszystkich mieszkańców Warszawy do udziału w tym wydarzeniu. Podkreślił, że rzeki są podstawą naszej cywilizacji, przywołując przykłady Tygrysu, Eufratu i Nilu, gdzie powstały pierwsze cywilizacje.

Regaty o Puchar Prezydenta Warszawy odbędą się 8 i 9 czerwca na Wiśle. Wydarzenie to jest okazją do aktywnego spędzenia czasu zarówno na wodzie, jak i na lądzie. Ponad 20 drużyn rywalizujących w różnych klasach jachtów dostarczy emocji podczas wyścigów na Omegach – jednostkach pływających stworzonych 80 lat temu w Warszawie. W sobotę o godzinie 11:00 rozpocznie się pierwszy wyścig, a w niedzielę o godzinie 10:30.

Baza regatowa mieścić się będzie na Plaży Rusałka, w pobliżu warszawskiego ZOO. Natomiast bulwar Jana Karskiego na drugim brzegu Wisły przewidziany jest jako strefa dla kibiców. Finały Regat Dzielnic, w których mogą wziąć udział wszyscy mieszkańcy Warszawy, odbędą się w sobotę. Eliminacje będą odbywać się codziennie od godziny 15:00 do 20:00 od dnia dzisiejszego do czwartku (4-6 czerwca).

W planie wydarzeń przewidziano szkolenia żeglarskie na Optimistach, bezpłatne warsztaty i animacje związane z tematem wodnym, Regaty Dzielnic dla każdego chętnego oraz paradę kolorowych żagli po Wiśle. Więcej informacji na temat programu regat można znaleźć na stronie: zaglewarszawskie.pl

Obchody Święta Warszawy nie byłyby pełne bez Parady Syrenki. W tym roku o godzinie 13:00 z Ronda de Gaulle’a ruszy 20 platform z syrenkami. Trasa parady obejmuje kilka punktów z atrakcjami, m.in. pomnik Mikołaja Kopernika, hotel Bristol i plac Hoovera. Uczestnicy parady spotkają się na placu Zamkowym do wspólnego koncertu finałowego, podczas którego artyści ze Studio Accantus zaśpiewają utwory z bajek Disneya. Publiczność będzie miała okazję oglądać spektakle takich teatrów jak AKT, MAKATA, Sztuka Ciała, A3, a także posłuchać Orkiestry na Dużym Rowerze i Brass Federacji.