Wzmożona aktywność festiwalowa na warszawskiej scenie filmowej tej jesieni

Wzmożona aktywność festiwalowa na warszawskiej scenie filmowej tej jesieni

Stolica Polski, Warszawa, jest gotowa na filmowy szturm tej jesieni, z festiwalami prezentującymi różne gatunki filmowe – od fabularnych po dokumentalne, niezależne, animowane i krótkometrażowe – pochodzące z każdego zakątka globu. Program kin w Warszawie oferuje coś dla każdego widza, zarówno młodego, jak i starszego, z szerokim spektrum produkcji od horrorów po filmy fantastyczne.

Pierwszym wydarzeniem jest Ukraina! Festiwal Filmowy, który rozpocznie się 18 października. Ta ósma edycja festiwalu wyświetli ponad 60 filmów, w tym najnowsze produkcje fabularne, dokumentalne, krótkometrażowe i animowane. W programie znajdują się również nagradzane filmy z ostatnich lat. Wydarzenia będą miały miejsce w Kinotece, kinie Amondo oraz w Centrum Kultury Filmowej Andrzeja Wajdy.

Następnie od 21 do 29 października odbędzie się Let’s Doc – Festiwal Filmów Dokumentalnych dla Młodej Widowni, organizowany przez Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy. Pokazy obejmować będą polskie i międzynarodowe produkcje skierowane do młodzieży w wieku od 10 do 18 lat. Po 29 października festiwal przeniesie się do przestrzeni cyfrowej na platformie VOD Warszawa.

23 października rozpocznie się Warszawski Festiwal Filmów o Tematyce Żydowskiej Kamera Dawida, który prezentuje najlepsze współczesne filmy dotyczące kultury żydowskiej i izraelskiej, a także produkcje zaangażowane społecznie, poruszające tematy antysemityzmu, homofobii i innych form wykluczenia. Od 1 listopada festiwal będzie dostępny online na VOD Warszawa.