Warszawskie Inicjatywy Wodne: Od wioślarstwa po jogę na brzegu Wisły

Warszawskie Inicjatywy Wodne: Od wioślarstwa po jogę na brzegu Wisły

Warszawskie Towarzystwo Wioślarskie oraz Towarzystwo Wisła dla Wioślarzy przygotowały propozycję dla przyszłych entuzjastów wioślarstwa. Oferta obejmuje nieodpłatne lekcje, które są zaplanowane na weekend 12-13 sierpnia oraz dodatkowo w poniedziałek, 14 sierpnia. Szczególną atrakcją będą poranne spotkania, podczas których uczestnicy będą mieli okazję popracować 'na sucho’ na ergometrach wioślarskich, a wszystko to pod czujnym okiem mistrzyni olimpijskiej. Te wyjątkowe treningi będą miały miejsce w środy o godzinie 6:30 i 7:30 oraz popołudniu we wtorki i czwartki o godzinie 16:30 i 17:30.

Jeżeli ktoś preferuje spędzać czas aktywnie na wodzie za pomocą kajaka, powinien zainteresować się ofertą Dzielnicy Wisła. Organizowane tam są darmowe spływy kajakowe. Punkt startowy jest usytuowany na plaży Romantycznej w Wawrze oraz na plaży Saska Kępa. Osoby ceniące sobie spokój i samodzielność, mogą skorzystać z darmowego wypożyczenia sprzętu przy Kanale Żerańskim, gdzie znajduje się Statek Zefir. Godziny otwarcia punktu wypożyczeń to od wtorku do niedzieli, pomiędzy 12:00 a 18:00.

Nie tylko ciałem, ale także duszą można odżywić się na brzegu Wisły dzięki zajęciom z jogi, prowadzonym przez profesjonalnych instruktorów. Miejsca spotkań to od plaży Romantycznej na Wawrze aż po łąkę Golędzinowską przy Pawilonie Edukacyjnym Kamień, a także wybrane klubokawiarnie w Dzielnicy Wisła i Przystani Warszawa. W Przystani dodatkowo dostępna jest wypożyczalnia kajaków oraz warsztaty prowadzone przez Fundację Bullerbyn, gdzie można dowiedzieć się więcej o kajak polo. Punkt z kajakami jest otwarty w poniedziałki między 12:00 a 18:00.