Warszawski pociąg Impuls 2 otrzyma imię podczas Europejskiego Tygodnia Mobilności

Warszawski pociąg Impuls 2 otrzyma imię podczas Europejskiego Tygodnia Mobilności

Zawsze aktywnie uczestnicząca w Europejskim Tygodniu Mobilności, Szybka Kolej Miejska z Warszawy, nie jest wyjątkiem w tym roku. Wydarzenie, które odbywa się od 16 do 22 września, jest organizowane przez Komisję Europejską we współpracy z różnymi miastami i miejscowościami na całym kontynencie, w tym także stolicą Polski – Warszawą. W Warszawie koordynatorem akcji jest Zarząd Transportu Miejskiego.

W trakcie tegorocznej edycji wydarzenia, pod hasłem „Oszczędzaj energię”, ma miejsce kampania mająca na celu uwrażliwienie społeczeństwa na kwestie ochrony środowiska naturalnego oraz promowanie działań ekologicznych i zrównoważonych.

„Europejski Tydzień Mobilności to idealny moment, aby nasz Impuls 2 w unijnych barwach otrzymał własne imię. Oczekujemy propozycji i dla zwycięzcy mamy specjalną niespodziankę – możliwość przejazdu w kabinie maszynisty podczas finału akcji 22 września” – mówi Alan Beroud, prezes zarządu Szybkiej Kolei Miejskiej w Warszawie.

Propozycje nazwy dla nowego, czteroczłonowego pociągu Impuls 2, który został zakupiony dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej (program Infrastruktura i Środowisko), podobnie jak 20 innych pociągów, można zgłaszać do 15 września do godziny 12:00 za pomocą komentarzy na Facebooku SKM.

Prezes Beroud podkreśla także, że cała flota SKM jest już zasilana energią elektryczną. „W tym roku dołączyliśmy do programu Zielona Kolej, co oznacza, że każdego roku planujemy zwiększać zakup energii pochodzącej z odnawialnych źródeł. Z powodzeniem stosujemy również eco-driving. Dlatego hasło „Oszczędzaj energię” nie jest dla nas pustym sloganem. Mieszkańcy dużych miast coraz bardziej oczekują transportu zero- i niskoemisyjnego, ponieważ przekłada się to na ich zdrowie i czystość powietrza”, dodaje.