Warszawska Karta Miejska – dla kogo?

Warszawska Karta Miejska – dla kogo?

Jeżeli 70 urodziny masz za sobą, Warszawska Karta Miejska jest darmowa. Niemniej jednak musisz pamiętać o pewnych szczegółach związanych z tą akcją.

Co powinniśmy wiedzieć?

Zacznijmy od tego, że akcja obejmuje pierwszą i drugą strefę – nie trzeba chyba tłumaczyć, co to znaczy. Ważność Warszawskiej Karty Miejskiej to 365 lub 366 dni (366 dni w roku przestępnym).

Bilet jest imienny i co kluczowe, należy mieć za sobą dokument tożsamości potwierdzający wiek. Liczba przejazdów ograniczona jest wyłącznie wspomnianą ważnością. Wypada także zatrzymać się przy odpowiedzi na pytanie, od kiedy liczymy 365/366 dni? Co by nie mówić, jest to temat, w przypadku którego krążą różne opinie, ale nie należy tym się sugerować. Krótko mówiąc, znaczenie ma moment, w którym doszło (bądź dojdzie) do skasowania biletu. Istotne jest też to, że bilet powinno skasować się bezzwłocznie po wejściu do pojazdu – naturalnie dotyczy to pierwszego przejazdu. Oczywiście nie chodzi w tej chwili o metro – jeżeli planujesz jechać metrem, bilet trzeba skasować w kasowniku przy windzie lub w bramce wejściowej przed wejściem na peron.

Informacje z Warszawy znajdziesz też na warszawainfo.pl.