W Złotych Tarasach nowe zabezpieczenia

W Złotych Tarasach nowe zabezpieczenia

Każde samobójstwo to wielka tragedia – nie ma nawet nad czym dyskutować. Tymczasem w Złotych Tarasach mieliśmy ostatnio trzy próby samobójcze, z czego dwie udane. W związku z tym zdecydowano się na wprowadzenie dodatkowych zabezpieczeń.

Reakcja nie dziwi

Z pełnym przekonaniem można powiedzieć, że reakcja w żaden sposób nie zaskakuje – nawet abstrahując od tego, czy samobójstw dało się uniknąć. Warte podkreślenia jest też to, że doszło do konsultacji z przedstawicielem Komendy Rejonowej Policji Śródmieście. Oczywiście trzeba też uwzględniać, że na ewentualne zmiany zawsze potrzeba czasu. Wypada także dodać, że zmiany dotyczą nie tylko działań techniczno-konstruktorskich (znaczenie ma choćby wiedza pracowników).

Pamiętajmy też o tym, że samobójstwa to problem, który można określić globalnym. Zapewnienie bezpieczeństwa w konkretnym miejscu to duży plus, ale trudno mówić o rozwiązywaniu kłopotu. Jeżeli dzieje się coś niepokojącego, powinniśmy reagować i reakcja nie powinna sprowadzać się do miejsca zamieszkania czy pracy.