W poszukiwaniu swojego stylu – przewodnik dla mężczyzn

W poszukiwaniu swojego stylu – przewodnik dla mężczyzn

W XXI wieku przymiotnik męski nabrał zupełnie innego znaczenia niż przed laty. Teraz to słowo to nie tylko stereotypowa siła, stanowczość i zdecydowanie. Zawiera w sobie skojarzenia z pewnością siebie, ale bycie przy tym autentycznym, a więc i przyzwolenie na wyrażanie siebie i swoich emocji. Ważnym elementem wyrazu swojego ja jest to, jak wyglądamy, jaki mamy styl. Poprzez ubiór możemy zamanifestować swoje wartości, preferencje. Dlatego wielu mężczyzn przykłada do swoich looków coraz większą uwagę.

Lojalni wobec marki

Szukając swojego stylu, czasami potrzebujemy więcej czasu, by odkryć, w jakich ubraniach i kolorach czujemy się najlepiej. Kiedy uda nam się odkryć nasz styl, zwykle wiąże się to ze znalezieniem sklepu lub marek, które przemawiają do nas swoją kolekcją. Jak to bywa z ludźmi – przyzwyczajamy się, przywiązujemy i jeśli marka zdobędzie nasze zaufanie, często okazuje się, że ubieramy się w danym sklepie przez długie lata. W związku z tym warto stawiać na brandy, które oprócz ciekawej kolekcji mogą pochwalić się jakościowym, przyjemnym w dotyku materiałem, a przede wszystkim solidnym wykonaniem ubrania. Dzięki inwestowaniu w takie marki jest duża szansa, że nasza ukochana koszula, t-shirt czy sweter zostaną z nami na dłużej niż jeden sezon.

Eleganccy na luzie

Coraz częściej mężczyznom zależy, żeby ich styl podkreślał niezależność, elegancję, ale też zawierał elementy stylu sportowego. To znaczy, że z jednej strony współcześni mężczyźni chcą wyglądać na zadbanych, ale też zachować swobodę. Styl casual smart ze streetwearowymi akcentami może okazać się w dzisiejszych czasach strzałem w dziesiątkę w modzie męskiej. W świecie biznesu dress code casual smart odnosi się do stylu starannego, a przy tym swobodnego. Taki styl łączy eleganckie elementy z codziennymi. Dzięki temu można wyglądać mniej urzędowo, wciąż profesjonalnie i wyjątkowo. Streetwear natomiast dynamicznie się zmienia, inspirując się bieżącym otoczeniem i wydarzeniami. Bazuje głównie na wygodnych rozwiązaniach i praktycznych elementach ubioru, jak bluzy, kurtki jeansowe, czy t-shirty z nadrukami.

Poznaj markę Ben Sherman

Gdzieś pomiędzy ubraniami o wysokiej jakości, dress codem casual smart, a streetwearowymi inspiracjami możemy znaleźć brytyjską markę Ben Sherman. Jej kolekcje są adresowane głównie do młodych, dynamicznych mężczyzn, którzy poprzez ubiór chcą wyrażać siebie. Marka została założona w latach 60. przez Benjamina Sugarmana, który później stał się Benem Shermanem. Bardzo popularnym znakiem wykorzystywanym przez markę jest logo Royal Air Force. Ten okrągły symbol w brytyjskich kolorach to odwołanie do subkultury modsów, którzy w latach 50. i 60. wywarli duży wpływ na trendy świata mody. Ben Sherman jako pierwszy wprowadził koszulę z guziczkami przy kołnierzu typu Oxford. Obecnie marka oferuje nie tylko klasyczne koszule, ale też t-shirty między innymi z kultowym logo RAF, bluzy, swetry i wiele innych. Jeśli chcesz dokładniej zapoznać się z kolekcją, jaką proponuje w tym sezonie marka Ben Sherman, więcej informacji znajdziesz tutaj: https://www.clobber.pl/pl/producers/ben-sherman-1604930259.html.