Uszkodzenie sieci trakcyjnej w Warszawie przyczyną utrudnień w ruchu pociągów

Uszkodzenie sieci trakcyjnej w Warszawie przyczyną utrudnień w ruchu pociągów

W Warszawie doszło do zdarzenia, które spowodowało poważne komplikacje w ruchu kolejowym. Na skutek uszkodzenia infrastruktury torowej pomiędzy dworcami Warszawa Zachodnia a Warszawa Centralna, pociągi są zmuszone do poruszania się tylko jednym torem.

Wydarzenia zaczęły się o godzinie 4.30, kiedy to operator pociągu należącego do Kolei Mazowieckich zgłosił uszkodzenie pantografu. W toku dalszych czynności wykonywanych przez służby techniczne, odkryto także problemy z siecią trakcyjną. Jak podał rzecznik prasowy PKP PLK, Karol Jakubowski, na miejscu jest już pociąg serwisowy, który ma za zadanie naprawić te uszkodzenia. Tymczasem, jak dodaje, wszystkie pociągi kursujące między stacjami Warszawa Zachodnia a Warszawa Centralna są zmuszone do korzystania z jednego toru.

Jak zapowiedziano, normalny ruch pociągów powinien zostać przywrócony około południa. Przyczyny tej usterki będą natomiast badane przez specjalną komisję kolejową.

Karol Jakubowski, rzecznik PKP PLK, podkreśla, że wszelkie zmiany w ruchu kolejowym spowodowane tym incydentem można monitorować na Portalu Pasażera. Dodaje także, że niektóre pociągi mogą zostać odwołane z powodu awarii.

Dziś wprowadzono jesienne modyfikacje rozkładu jazdy na kolei. Zaszły także zmiany w rozkładach jazdy Szybkiej Kolei Miejskiej oraz Kolei Mazowieckich. Jest to wynikiem oddania do użytku – po zamknięciu trwającym kilka miesięcy – podmiejskiej linii średnicowej.