Ukraiński obywatel od czterech lat psychicznie znęcający się nad żoną, skazany na trzy miesiące więzienia

Ukraiński obywatel od czterech lat psychicznie znęcający się nad żoną, skazany na trzy miesiące więzienia

Ukraiński mężczyzna, który był systematycznie maltretowany przez policjantów z Bielan, został aresztowany i skazany na pięć lat pozbawienia wolności. Wpływ alkoholu przyczynił się do jego brutalnego zachowania względem żony, które trwało już ponad 4 lata. Zebrany przez służby policyjne materiał dowodowy był na tyle mocny, że Prokurator Rejonowy Warszawa Żoliborz zdecydował się wystąpić z wnioskiem o aresztowanie go. Sąd przychylił się do tego wniosku i obywatel Ukrainy spędzi za kratami następne 3 miesiące.

Policjanci z Bielan interweniowali w domu 29-letniego mężczyzny po jednym z zgłoszeń. Odkryli wówczas, że od ponad 4 lat psychicznie znęcał się nad swoją małżonką. Śledztwo wykazało, że pod wpływem alkoholu sprawca wywoływał domowe awantury. Wyzywał i poniżał swoją partnerkę, fizycznie ją napadał, wręcz rozbijał jej laptop na głowie i groził, że zabierze ich dziecko na Ukrainę. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy i spędził noc w policyjnym areszcie.

Po wytrzeźwieniu, mężczyzna usłyszał zarzuty znęcania się nad swoją żoną. Dowody zgromadzone przez policję były na tyle przekonujące, że Prokurator Rejonowy Warszawa Żoliborz wystąpił z wnioskiem o umieszczenie go w areszcie. Sąd przychylił się do tego wniosku, a obywatel Ukrainy spędzi za kratami najbliższe 3 miesiące. Grozi mu również kara nawet do pięciu lat pozbawienia wolności.

Chcemy jeszcze raz podkreślić, że przemoc domowa to celowe działanie wykorzystujące przewagę siły skierowane przeciw członkowi rodziny, które narusza jego prawa i dobra osobiste. Powoduje cierpienie, szkody psychiczne oraz fizyczne. Pomimo to, wiele rodzin nadal trzyma w sekrecie takie zachowania. Zachęcamy osoby będące ofiarami takich tragedii, aby nie wstydziły się mówić o swojej sytuacji. W naszej komendzie zawsze czekają gotowi do pomocy policjanci.