Trzej młodzi ludzie aresztowani za brutalny rozbój związany z handlem obuwiem

Trzej młodzi ludzie aresztowani za brutalny rozbój związany z handlem obuwiem

Zespół kryminalny bielańskiej policji zatrzymał trzech młodocianych mężczyzn, którzy byli podejrzewani o zorganizowany rozbój. Według informacji uzyskanych przez policję, grupa nastolatków używała przemocy do kradzieży butów, które miały być sprzedane. Co więcej, jeden z nich będzie musiał również stawić czoła zarzutom dotyczącym posiadania i rozprowadzania narkotyków. Zastosowano wobec nich środki prewencyjne, a za ich czyny grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

Incydent miał miejsce kilka dni temu na ulicy Opalin. Ofiara, która umówiła się na sprzedaż kilku par drogich butów za pośrednictwem sieci, spotkała się ze swoim potencjalnym klientem. Jednak oprócz kupującego na miejscu pojawiło się dwóch dodatkowych mężczyzn. Po zapoznaniu się z towarem, dwoje 18-latków i 19-latek zaatakowali sprzedawcę i zabrali mu buty. Sprawa została zgłoszona na policję przez ofiarę, która szacuje swoje straty na kwotę ponad 5700 złotych.

Policjanci z wydziału kryminalnego natychmiast podjęli śledztwo. W krótkim czasie udało im się zidentyfikować młodych przestępców, którzy dokonali brutalnego rozboju. Kilka dni później wszyscy trzej byli już w areszcie. Dwie pary 18-latków i 19-latek zostały przewiezione do aresztu policyjnego. Policjanci odnaleźli jedną parę skradzionych butów u 19-latka, a reszta była w domu jednego z 18-latków.

Podczas aresztowania drugiego 18-latka w jego mieszkaniu, policjanci odkryli także marihuanę. Zebrane dowody wskazują, że ten młody człowiek wielokrotnie sprzedawał narkotyki innym, czerpiąc z tego finansową korzyść.

W prokuraturze w Żoliborzu, wszyscy trzej stanęli przed zarzutami rozboju, a jeden z 18-latków będzie musiał również odpowiedzieć na zarzuty dotyczące posiadania i sprzedaży narkotyków. Równocześnie nałożono nadzór policyjny na 18-latka i 19-latka. Drugiemu 18-latkowi sąd na wniosek prokuratury zadecydował o zastosowaniu tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Za popełnienie tych przestępstw grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.