Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga rozpoczęła śledztwo w sprawie eksplozji gazu na Annopolu

Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga rozpoczęła śledztwo w sprawie eksplozji gazu na Annopolu

Zjawiskiem, które wywołało obawy i zainteresowanie wielu, jest niedawna eksplozja gazu, do której doszło na terenie warszawskiego Annopolu. Trzy osoby odniosły wtedy rany, a prokuratura zajmuje się teraz sprawą. Śledztwo skupia się na wynikającym z incydentu zagrożeniu dla zdrowia i życia wielu osób oraz potencjalnym uszkodzeniu mienia na dużą skalę – jak przekazała PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga, Katarzyna Skrzeczkowska.

Niestety, ten tragiczny incydent miał miejsce w czwartek na ulicy Annopol 4 podczas prac budowlanych nad nową zajezdnią tramwajową. Strażacy zgłosili, że wybuch gazu nastąpił w trakcie pracy spawaczy w jednym z kanałów. Eksplozja była na tyle intensywna, że siłą wyrwała pokrywy studzienek kanalizacyjnych. Trzy osoby zostały poszkodowane w wyniku tego incydentu, a ich stan zdrowia monitorowany był przez medyków przed przeniesieniem do szpitala.

Zajęcie się przez prokuraturę sprawą eksplozji na Annopolu, to poważny kierunek działania organów ścigania. W wywiadzie dla PAP, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga – Katarzyna Skrzeczkowska, podkreśliła, że śledztwo skierowane jest na wykrycie sprawcy, który spowodował zdarzenie zagrożenia dla życia i zdrowia wielu osób, a także duże straty materialne.

Ponadto, prokurator Skrzeczkowska wskazała, że aby wyjaśnić przyczyny eksplozji, śledczy zabezpieczają dowody oraz przesłuchują osoby zaangażowane w zdarzenie. Są to głównie pracownicy budowlani wykonujący remonty na terenie miejsca eksplozji.