Policja z Otwocka wzięła udział w Dniu Otwartym Centrum Edukacji Leśnej w Celestynowie

Policja z Otwocka wzięła udział w Dniu Otwartym Centrum Edukacji Leśnej w Celestynowie

W niedzielę, funkcjonariusze policji z Otwocka wzięli udział w wydarzeniu o charakterze edukacyjnym. Wydarzenie to – Dzień Otwarty, odbyło się w Centrum Edukacji Leśnej, które jest pod opieką Nadleśnictwa Celestynów. Policjanci zaprezentowali stanowisko profilaktyczne, które cieszyło się dużym powodzeniem wśród uczestników.

Najmłodsi mieli okazję przekonać się, jak to jest być policjantem poprzez przebranie się w ich mundury. Dzieci, które wykazały znajomość zasad bezpieczeństwa, zostały nagrodzone za swoją wiedzę. Miały również okazję do naśladowania techników kryminalistyki i tworzenia odcisków linii papilarnych. Wśród atrakcji znajdowały się też spotkania ze służbowym psem i możliwość obejrzenia nowoczesnego motocykla policyjnego. Ponadto funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego udzielały wyjaśnień dotyczących przepisów ruchu drogowego. Dzieci miały szansę dowiedzieć się o kilku podstawowych zasadach bezpieczeństwa, które powinny stosować w czasie wakacji.

Osoby, które rozważały dołączenie do sił policyjnych, mogły uzyskać informacje na temat procesu rekrutacyjnego. Mogły dowiedzieć się, jakie kryteria muszą spełniać kandydaci do służby w Policji.

Policja przygotowała także materiały edukacyjne dla seniorów. Przedstawiały one porady dotyczące unikania stania się ofiarą oszustów.

Zaangażowanie i ciężką pracę policjantów uczestniczących w wydarzeniu wynagrodzono uśmiechami najmłodszych podczas wspólnych konkursów.