Podsumowanie wielkiego europejskiego wydarzenia branżowego Wolves Summit CEE 2024

Podsumowanie wielkiego europejskiego wydarzenia branżowego Wolves Summit CEE 2024

Świat technologii i innowacji zebrał się pod jednym dachem na jednym z największych europejskich wydarzeń biznesowych – Wolves Summit CEE 2024, które miało miejsce 8 i 9 maja. To wydarzenie skupiło start-upy, biznesmenów, inwestorów i przedstawicieli korporacji w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, gdzie mieli szansę wymienić doświadczenia i nawiązać cenne relacje biznesowe.

Wolves Summit CEE 2024 cieszyło się patronatem honorowym Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy. Uroczyste otwarcie wydarzenia przeprowadziła Karolina Zdrodowska, dyrektorka koordynatorka ds. przedsiębiorczości i dialogu społecznego. Podczas uroczystości podkreśliła rolę Warszawy jako centrum wielkiego biznesu oraz rozwijającego się ekosystemu startupowego, z potencjałem talentów, kapitału i infrastruktury, sprzyjających rozwojowi zarówno doświadczonych firm, jak i nowych, ambitnych start-upów.

Wolves Summit jest inicjatywą mającą na celu stworzenie platformy wymiany wiedzy i kontaktów między start-upami, inwestorami i firmami zainteresowanymi innowacjami technologicznymi oraz budową globalnej sieci biznesowej. Na dwudziestą edycję wydarzenia, które po latach ponownie znalazło swoje miejsce w Warszawie, zaplanowano nowy warsztat: „Jak wdrożyć startupową inwestycję w dużym mieście”.

Międzynarodowy charakter konferencji sprawił, że zgromadziła ona prawie tysiąc gości. Tematyka tegorocznego wydarzenia obejmowała m.in. sztuczną inteligencję, zieloną energię, biotechnologię, transfer technologii między nauką a biznesem, techniki komunikacyjne, a także zdrowie i medycynę. Podczas dwudniowego wydarzenia odbyło się wiele paneli dyskusyjnych, warsztatów oraz spotkań biznesowych.

Wolves Summit to idealne miejsce do nawiązywania cennych relacji biznesowych i networkingu na najwyższym poziomie. Uczestnicy mieli możliwość uczestniczenia w 15-minutowych spotkaniach 1:1, co pozwoliło im zainicjować wartościowe relacje biznesowe. Od początku istnienia Wolves Summit odbyło się blisko 53 tysiące takich spotkań.

Poprzednie edycje Wolves Summit przyciągnęły ponad 10 tysięcy przedstawicieli inwestorów i korporacji oraz ponad 11 tysięcy przedstawicieli startupów z prawie 100 krajów. W ubiegłym roku konferencje odbyły się w Londynie, Wrocławiu i Wiedniu. W tym roku, oprócz Warszawy, miały już miejsce konferencje w Miami i Tokio. Następne edycje odbędą się w Bukareszcie i Wiedniu.