Nieoznakowany radiowóz dla policji w Mińsku Mazowieckim i inicjacja profilaktycznego programu "Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa"

Nieoznakowany radiowóz dla policji w Mińsku Mazowieckim i inicjacja profilaktycznego programu "Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa"

Poniedziałek zeszłego tygodnia był dniem znaczącym dla Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim, ponieważ otrzymali oni nowy radiowóz. Na ceremonii przekazania kluczyków samochodu, prowadzonej przed budynkiem Szkoły Podstawowej w Starej Niedziałce, podpisano również program działań profilaktycznych zatytułowany „Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa”. W tym samym czasie na terenie placówki odbył się piknik bezpieczeństwa, na którym służby ratunkowe prezentowały swoje wyposażenie. Uczestnicy mieli też okazję skorzystać z symulatora dachowania i zderzeniowego udostępnionego przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Siedlcach.

Uroczystość wręczenia kluczyków do nowego radiowozu odbyła się 27 listopada o godzinie 11:00. Nowy pojazd, Skoda Superb, został zakupiony ze środków finansowych zdobytych przez samorząd powiatu mińskiego. W ceremonii uczestniczyli m.in. Komendant Stołeczny Policji nadinspektor Paweł Dzierżak, Komendant Powiatowy Policji w Mińsku Mazowieckim inspektor Sławomir Rogowski, Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska i sekretarz powiatu mińskiego Iwona Warszawska-Lulko. Obecne były również władze samorządowe powiatu mińskiego, kierownictwo, policjantki i policjanci komendy oraz komisariatów podległych.

Uroczystość podniosła obecność grup uczniów z Zespołu Szkół im. Adama Mickiewicza w Mrozach, Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Mińsku Mazowieckim, I Liceum Ogólnokształcącego PUL w Dębem Wielkim oraz Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Ignacego Jana Paderewskiego w Sulejówku.

Po wręczeniu kluczyków do radiowozu rozpoczęła się druga część wydarzenia – podpisanie programu profilaktycznego „Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa”. Program ten został zawarty między Komendą Powiatową Policji w Mińsku Mazowieckim, Komendą Państwowej Straży Pożarnej w Mińsku Mazowieckim, Prezesem Zarządu Oddziału Powiatowego Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej, Ochotniczą Strażą Pożarną w Dębem Wielkim oraz Samorządami Powiatu Mińskiego.

W tym samym czasie odbył się piknik bezpieczeństwa, podczas którego przedstawiono między innymi nowoczesny sprzęt ratowniczy. Policjanci przeprowadzili akcję profilaktyczną na temat bezpieczeństwa, zwracając szczególną uwagę na przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. W ramach tej akcji dzieci otrzymały odblaski i kamizelki, które zapewniają bezpieczeństwo po zmroku.

W pikniku udział wzięli również przedstawiciele Biura Bezpieczeństwa Publicznego Samorządu Województwa Mazowieckiego, prezentując okulary VR umożliwiające uczestnikom stanie się świadkiem zdarzenia wirtualnego świata. Dodatkowo, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Siedlcach zorganizował dla uczniów symulator dachowania i zderzeniowego, pokazując jak ważne jest korzystanie z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy.