Mężczyzna, kierujący pod wpływem alkoholu, stawia czoło perspektywie 5 lat pozbawienia wolności

Mężczyzna, kierujący pod wpływem alkoholu, stawia czoło perspektywie 5 lat pozbawienia wolności

35-letni mężczyzna konfrontuje się z ryzykiem spędzenia nawet do 5 lat za kratami, ponieważ zadecydował o skandalicznym zachowaniu, które polegało na prowadzeniu pojazdu będąc pod wpływem alkoholu. Dodatkowo, ignorował on wezwanie do zatrzymania przez funkcjonariuszy policji i zdecydował się na próbę ucieczki. Aby dopełnić całości obrazu swojego nieodpowiedzialnego postępowania, okazało się także, że nie posiadał prawa do kierowania pojazdem. Policja wysyła wyraźne ostrzeżenie: jeśli pijesz, nie prowadź samochodu! Stwarzasz zagrożenie dla siebie i innych!

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego patrolując nocą ulice Józefowa natrafili na podejrzanie zachowującego się kierowcę audi. Sposób prowadzenia pojazdu przez tego mężczyznę wzbudził ich niepokój, co skłoniło ich do podjęcia decyzji o przeprowadzeniu kontroli. Mężczyzna początkowo wydawał się zatrzymywać swój pojazd na poboczu, jednak w ostatniej chwili zamiast zatrzymać się, niespodziewanie przyspieszył, próbując uciec przed policjantami. Pościg nie trwał jednak długo i zakończył się zatrzymaniem 35-letniego kierowcy w ślepej uliczce.

Gdy policjanci zatrzymali mężczyznę, natychmiast poczuli zapach alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało, że miał on w organizmie 0,76 promila alkoholu. Dodatkowe sprawdzenie w bazie danych policyjnej ujawniło, że mężczyzna nie posiada prawa jazdy.

Mężczyźnie postawiono zarzuty prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu oraz ignorowania polecenia zatrzymania pojazdu przez funkcjonariuszy praworządności. Może mu to zagrozić karą do 5 lat pozbawienia wolności. Sąd podejmie decyzję o jego dalszym losie.

Sprawa jest prowadzona pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Otwocku.

Policja ponownie gorąco apeluje: jeśli konsumujesz alkohol, nie siadaj za kółkiem! Zestawiasz w ten sposób siebie i innych na wielkie niebezpieczeństwo!