Łosie na ulicach Warszawy: niespodzianka dla kierowców i przechodniów

Łosie na ulicach Warszawy: niespodzianka dla kierowców i przechodniów

Podczas niedzielnego spaceru ulicą Modlińską w Warszawie, klępa z dwoma młodymi łosiami zaskoczyła lokalnych mieszkańców. Ich obecność została udokumentowana na zdjęciach i filmie, które zostały przesłane do redakcji serwisu Kontakt 24.

Pan Michał, który przekazał materiały do redakcji, był świadkiem nietypowego zdarzenia, gdy matka łosia wraz z dwójką swojego potomstwa przecięła jego drogę na Modlińskiej. Zgodnie z jego relacją, nigdy wcześniej nie spotkał łosi w tej okolicy. Zdarzenie miało miejsce około godziny 14 w niedzielę. Pan Michał dostarczył także zdjęcia z tego niecodziennego widoku.

Opisując sytuację, pan Michał wspomniał, że wracał samochodem do domu na Woli, kiedy natknął się na tę łosią rodzinę. Zwierzęta przekraczały ulicę na przejściu dla pieszych, niestety na czerwonym świetle. Według jego obserwacji, po przekroczeniu ulicy łosie udały się w stronę pobliskiej zieleni.

Pan Michał zaznaczył, że kierowcy na szczęście zdążyli zareagować i zatrzymali pojazdy, umożliwiając zwierzakom bezpieczne przejście. To była dla niego nowa sytuacja, mimo że wiosną tego roku podczas rowerowej przejażdżki z żoną natknął się na łosie w rezerwacie Łosiowe Błota w Lesie Bemowo.

W ostatnim czasie zauważalna jest częstsza obecność łosi w pobliżu obszarów zamieszkanych przez ludzi, a nawet w środku miasta. W czwartek po 17stej, jeden z nich był widziany przechadzający się po torowisku tramwajowym przy rondzie Wiatraczna. Podobne zdarzenie miało miejsce w piątek rano w Mieszkowie, pomiędzy Piasecznem a Tarczynem, gdzie samochód osobowy zderzył się z łosiem na trasie S7. W wyniku tego zdarzenia pojazd został doszczętnie zniszczony, a trzy osoby, w tym dziecko, zostały przewiezione do szpitala. Niestety, zwierzę nie przeżyło kolizji.