Karnawał wiosny na Saskiej Kępie: parady, koncerty i ruch uliczny

Karnawał wiosny na Saskiej Kępie: parady, koncerty i ruch uliczny

Sobotni dzień 25 maja będzie dla mieszkańców Saskiej Kępy dniem pełnym atrakcji, to właśnie wtedy odbędzie się obchodzone corocznie Święto Saskiej Kępy. Ulica Francuska, która zostanie na ten czas zamknięta dla ruchu kołowego, stanie się areną licznych koncertów, parad i innych wydarzeń. Okoliczne drogi również doświadczą pewnych zmian – ruch będzie ograniczony, a autobusy komunikacji miejskiej skierowane na objazdy.

Podczas Święta Saskiej Kępy do późnych godzin wieczornych – aż do 22:00 – organizowane będą różnorodne atrakcje. Wśród nich znajdą się spotkania sąsiedzkie, kiermasz rękodzieła artystycznego, śniadaniowy targ oraz serię koncertów z udziałem polskich gwiazd muzyki, takich jak Sound’n’Grace, Vavamuffin, Stanisław Soyka czy T. Love. Szczegółowe informacje na temat XVI edycji tego wydarzenia można znaleźć na stronie portalu Facebook.

Zmiany w organizacji ruchu rozpoczną się już w piątek 24 maja o godzinie 18:00 i potrwają do niedzieli 26 maja do godziny 12:00. Ulica Francuska będzie zamknięta na odcinku od ulicy Zwycięzców do ronda Waszyngtona. Przejezdne pozostaną jednak ulice Zwycięzców i Walecznych. Zaleca się korzystanie z objazdów poprowadzonych przez Wał Miedzeszyński lub Saską.

W okolicy wprowadzone zostaną także pewne ograniczenia, takie jak ruch dwukierunkowy oraz zakaz zatrzymywania się na niektórych ulicach, w tym m.in. na Lipskiej, Berezyńskiej, Gruzińskiej, Walecznych i Obrońców. Na objazdy zostaną skierowane autobusy linii 117, 138, 146 i 147, które będą prowadziły przez Saską oraz ulice Zwycięzców, Paryską, Wał Miedzeszyński i Egipską.

Obchody Święta Saskiej Kępy odbywają się pod patronatem prezydenta miasta Warszawy Rafała Trzaskowskiego.