Działka miejska na warszawskim Ursynowie wystawiona na sprzedaż

Działka miejska na warszawskim Ursynowie wystawiona na sprzedaż

Jeden z najbardziej kosztownych niezabudowanych terenów w Warszawie to działka położona na ursynowskiej ulicy Cynamonowej. Miejski grunt, który został przeznaczony do odsprzedania poprzez otwarty przetarg ustny, ma wyjątkowo wysoką cenę początkową – aż 40 milionów złotych.

Nieruchomość cechuje się powierzchnią przekraczającą 4700 metrów kwadratowych. W przeszłości, kilkadziesiąt lat temu, miał tam powstać centrum handlowe o nazwie „Fortepian”. Niemniej jednak, prace budowlane skończyły się na fazie fundamentów, co miało miejsce jeszcze w latach 90. XX wieku – informuje Gazeta Wyborcza. Po tym jak miasto zdołało odzyskać teren, podjęto decyzję o wystawieniu go na sprzedaż. Grunt jest atrakcyjnie usytuowany niedaleko stacji metra Imielin i przeznaczony do zabudowy, co czyni go jednym z najbardziej kosztownych wśród oferowanych obecnie nieruchomości w stolicy.

W niewielkiej odległości od nieruchomości znajduje się wielopoziomowy parking oraz Multikino, które ma funkcjonować jedynie do końca 2024 roku. Później planowane jest w tym miejscu powstanie obiektu mieszkalnego, gdyż działkę nabył deweloper.

Grunt, na którym miało stanąć centrum handlowe „Fortepian”, jest obecnie ogrodzony. Jak wynika z dokumentów Urzędu Miasta Warszawy – na działce znajduje się częściowo betonowy wykop, częściowo zasypany ziemią i zalany wodą. Na terenie można dostrzec również betonowy mur oporowy – są to pozostałości po rozpoczętej inwestycji budowlanej. Nieruchomość jest pokryta trawą i drzewami.

Miasto ustaliło cenę wywoławczą na poziomie 40 milionów złotych. Do kwoty uzyskanej podczas przetargu zostanie doliczony VAT w wysokości 23%. Nie podano jeszcze konkretnej daty aukcji, ale wiadomo, że przez następne sześć tygodni możliwe jest składanie wniosków dotyczących potencjalnego prawa do pierwokupu działki.