72-letni mieszkaniec Mińska Mazowieckiego zatrzymany za groźby i nielegalne posiadanie broni

72-letni mieszkaniec Mińska Mazowieckiego zatrzymany za groźby i nielegalne posiadanie broni

W ostatni czwartek, Komenda Powiatowa Policji w Mińsku Mazowieckim otrzymała alarmujące zgłoszenie. Informacja dotyczyła starszego mężczyzny, który miał podobno kierować groźby pod adresem innej osoby i celować z broni. Bez zwłoki na miejsce wyjechali funkcjonariusze, którzy zdołali zatrzymać podejrzanego oraz zabezpieczyć broń i amunicję. 72-letni mieszkaniec Mińska Mazowieckiego usłyszał zarzuty związane z nielegalnym posiadaniem broni i kierowaniem gróźb karalnych.

Zgłoszenie wpłynęło do mińskiej policji 21 marca. W treści alarmującej wiadomości wspomniano o mężczyźnie, który grozi drugiej osobie przy użyciu broni. Po otrzymaniu tej wiadomości, bez wahania na miejsce zajścia skierowani zostali dzielnicowi.

Jak ustalili na miejscu, rzeczywiście doszło do sytuacji, w której mężczyzna celował z broni w drugą osobę, strasząc go słowami „zaraz zrobię z wami porządek”. Policjanci, zachowując wszelkie środki ostrożności, skierowali się w miejsce, do którego oddalił się sprawca. W przeszukaniu sąsiedniej posesji odnaleźli go w jednym z pomieszczeń magazynowych. Mężczyzna trzymał w ręku broń, którą niezwłocznie mu odebrano, a następnie go zatrzymano. W toku dalszych czynności policjanci znaleźli dodatkowo amunicję o kalibrze 8 mm – wszystko to posiadał mężczyzna bez wymaganego na to pozwolenia.

W trakcie prowadzonych działań przez dzielnicowych wyszło na jaw, że źródłem konfliktu było nieporozumienie dotyczące zakupu działki pomiędzy uczestnikami interwencji.

Zatrzymany 72-latek usłyszał zarzuty nielegalnego posiadania broni i kierowania gróźb karalnych. Broń i amunicja zostały należycie zabezpieczone. Sprawa jest obecnie prowadzona pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Mińsku Mazowieckim.