52-letni mężczyzna tymczasowo aresztowany po trzech włamaniach w recydywie

52-letni mężczyzna tymczasowo aresztowany po trzech włamaniach w recydywie

Mieszkaniec Wawra, 52-latek, został aresztowany pod zarzutem trzech włamań. Swoje przestępcze działania rozpoczął 5 grudnia, kiedy to usiłował nielegalnie dostać się do jednego z domów. Jego plany zostały pokrzyżowane, kiedy okazało się, że właściciele są w środku. Mimo to, nie zniechęciło go to i dzień później dokonał kradzieży z włamaniem. Jak się okazało, nie był to jego pierwszy raz – na początku tego roku również dopuścił się takiego przestępstwa. Wszystko działo się w warunkach recydywy.

Policjanci z Wawra przyjęli zgłoszenia o dwóch incydentach. Po pierwszym próbowaniu włamania, mężczyzna uciekł, ale już następnego dnia dokonał włamania do innego domu i wyniósł łupy o wartości prawie 8 tysięcy złotych. Podczas dochodzenia, funkcjonariusze ustalili, że ten sam mężczyzna także dopuścił się włamania na początku roku, powodując straty w wysokości ponad 22 tysięcy złotych.

Służby policyjne szybko zlokalizowały miejsce pobytu podejrzanego i natychmiast udały się do jego mieszkania. W trakcie przeszukania zabezpieczono dokumenty i przedmioty, które mogły pochodzić z kradzieży. 52-latek został aresztowany i osadzony w policyjnej celi.

Dowody zebrane przez policję były na tyle obciążające, że mężczyzna usłyszał trzy zarzuty – dwa za kradzież z włamaniem oraz jeden za usiłowanie tego przestępstwa, wszystko to w warunkach recydywy. Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Południe złożyła wniosek do sądu o tymczasowe aresztowanie podejrzanego, co zostało przychylne rozpatrzone przez sąd i 52-latek został umieszczony w areszcie na okres trzech miesięcy.