47-letni mężczyzna z Bielan zatrzymany przez policję za posiadanie heroiny

47-letni mężczyzna z Bielan zatrzymany przez policję za posiadanie heroiny

Policjanci działu kryminalnego z dzielnicy Bielany w Warszawie, podczas interwencji na ulicy Ogólnej, zatrzymali 47-letniego obywatela, który okazał się być posiadaczem heroiny. Środki narkotyczne zostały skonfiskowane, a podejrzany usłyszał formalne zarzuty. Jeżeli zostanie uznany za winnego posiadania substancji odurzających, może mu grozić kara nawet do trzech lat pozbawienia wolności.

Podczas wykonywania obowiązków służbowych na ulicy Ogólnej, bielańscy detektywi zwrócili uwagę na mężczyznę, który zareagował silnym zdenerwowaniem na widok funkcjonariuszy. W trakcie przeprowadzonej kontroli osobistej odkryto, że 47-latek posiadał przy sobie pakunek zawierający biały proszek.

Zatrzymany mężczyzna został następnie przetransportowany do komendy policji znajdującej się przy ulicy Żeromskiego, gdzie zabezpieczono znalezione narkotyki. Przeprowadzone badania laboratoryjne jednoznacznie potwierdziły, że znaleziony proszek to heroina.

Śledczy z Bielan przeprowadzili już pierwsze przesłuchanie podejrzanego 47-latka i postawili mu oficjalne zarzuty posiadania środków odurzających. Za to poważne przestępstwo może mu grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Wszechstronne działania w tej kwestii są obecnie monitorowane przez Prokuraturę Rejonową Warszawa Żoliborz.