22-letnia kobieta zatrzymana za agresję i posiadanie zabronionych substancji na Targówku

22-letnia kobieta zatrzymana za agresję i posiadanie zabronionych substancji na Targówku

Policjanci działający na warszawskim Targówku zatrzymali pewnego wtorkowego wieczoru 22-letnią kobietę. Osoba ta, według relacji, nie tylko zakłócała porządek publiczny, lecz również utrudniała prace funkcjonariuszy i ratowników medycznych. W dodatku, spróbowawszy zaatakować jednego z policjantów, nie poprzestała na tym. Kiedy okazało się, że młoda pani posiada w swoim posiadaniu substancje zakazane przez prawo, została osadzona na doby w areszcie policyjnym znajdującym się przy ulicy Chodeckiej. Teraz musi stawić czoło dwóm zarzutom karnym.

Zdjęcie, które dostrzegamy, ukazuje różnokolorowe substancje rozłożone na stole. Te to substancje pochodzą z plecaka owej 22-latki. Wszystko wydarzyło się we wtorek, przed godziną 23:00, w jednym z mieszkań przy ulicy Wybrańskiej. Na miejsce zgłoszenia przybyli policjanci z Wydziału Wywiadowczo – Patrolowego Komisariatu na Targówku oraz zespół medyczny, któremu potrzeba była pomoc jednej z osób znajdujących się w mieszkaniu.

Sytuację komplikował fakt, że jedna z kobiet i jeden z mężczyzn zachowywali się agresywnie i głośno, utrudniając działania służb. W odpowiedzi na ich zachowanie, policjanci ukarali ich grzywnami. Niestety, kara finansowa nie skłoniła 22-letniej kobiety do zmiany postępowania. Swoją agresję skierowała wówczas w stronę jednego z funkcjonariuszy, atakując go fizycznie.

Funkcjonariusze zatrzymali kobietę, obezwładniając ją. W trakcie dalszych czynności policyjnych zabezpieczono jej plecak, zawierający torebki z różnymi substancjami, karty telefoniczne oraz wagę. Po przewiezieniu kobiety do komisariatu, zabezpieczone substancje zostały przebadane testerem.

Następnego dnia śledczy przesłuchali zatrzymaną 22-latkę i oskarżyli ją o naruszenie nietykalności cielesnej policjanta oraz posiadanie haszyszu. Grozi jej teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga Północ.